مطلع شدیم که روز گذشته مورخ 16/12/89 دفتر آقای هاشمی رفسنجانی با صدور اطلاعیه‌ای مدعی جوسازی‌های رسانه‌ای علیه آقای هاشمی برای انتخابات آتی هیئت رییسه‌ی مجلس خبرگان رهبری شده است.

  در این اطلاعیه ضمن هجمه به منتقدان آقای هاشمی رفسنجانی و دروغ‌گو خطاب کردن آنان، از جناب آقای هاشمی به عنوان سربازی از سربازان جمهوی اسلامی، یاد شده که فی‌الضمیر علاقه‌ای برای اشغال مناصب سیاسی و حکومتی ندارند، بلکه صرفاً به واسطه‌ی تکلیف قبول مسئولیت می‌فرمایند.

   ما نیز از خدمات گذشته‌ی جناب آقای هاشمی تشکر می‌نماییم و برای ایشان آرزوی موفقیت در ارائه خدمت سربازی برای نظام ج.ا.ا می‌کنیم. اما چرا دفتر ایشان، در اطلاعیه‌ی خود به منتقدان‌شان لقب دروغ‌گو داده و در یک بداخلاقی آشکار، راه را برای ترویج بد‌اخلاقی‌ها در جامعه باز می‌کند.

   اگر آقای هاشمی واقعاً دنبال ادای تکلیف و خدمت صادقانه و بدون چشم‌داشت به انقلاب اسلامی و نظام ج.ا.ا است، آیا بالاتر از دفاع از جایگاه و منزلت ولایت فقیه که اصل و اساس نظام ج.ا.ا بر آن نهاده شده است، تکلیفی وجود دارد؟ پس چرا ایشان در این زمینه اینگونه احساس تکلیف و ادای وظیفه نمی‌نمایند.

    چرا وقتی دشمنان داخلی و خارجی نظام اسلامی تمام هجمه‌ی خود را بر این اصل و مصداق آن یعنی مقام معظم رهبری قرار داده‌اند، چرا مهر سکوت بر لب نهاده و آن‌جا هم که سخنی بر لسان مبارکشان جاری می‌شود، دو پهلو است به نحوی که دشمنان نظام بیش از دوستان و دلسوزان از بیان این سخنان خشنود می‌شوند.

   چگونه است که شخص ایشان صرفاً تکلیف را در کسب مناصب و پست‌های استراتژیک می‌بینند، کسوت سربازی را صرفاً در اشغال موقعیت‌های حساس سیاسی بر تن می‌کنند. امروز خطیرترین مسئوولیت برای تک تک نخبگان و خواص جامعه، حفاظت و حراست صادقانه از اصل ولایت فقیه و ولی فقیه زمان‌مان است. هم‌چنان که حضرت امام(ره) فرموده‌اند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا انقلابتان تضمین شود. اگر آقای هاشمی واقعاً در پی ادای تکلیف هستند، می‌بایست به صورت شفاف و صادقانه‌ از ولی زمان خود با تمام توان دفاع نمایند. و با بیان سخنان صریح در دفاع از ولایت فقیه و ولی زمان خویش، امید دشمنان داخلی و خارجی برای ایجاد شکاف در صفوف حامیان نظام را به یأس مبدل نموده و دل دوستان نظام مقدس اسلامی را شاد نمایند.

  تمام مطالبه‌ی منتقدان عملکرد آقای هاشمی از ایشان جدا نمودن خط و مسیرش از خطوط انحرافی دشمنان داخلی و خارجی نظام و پرهیز از بیان مواضع و سخنان دو یا چند پهلو است. پس سزاوار نیست که دفتر ایشان آنان را دروغ‌گو خطاب نماید. حداقل انتظار می‌رفت که دفتر آقای هاشمی سعه‌صدر بیش‌تری از خود نشان داده و از بیان مطالبی که زمینه‌ساز بداخلاقی‌های سیاسی می‌گردد، خودداری نماید.//حسین رسولیان//89/12/17