پس از اقدام ارتش عراق برای بیرون راندن گروهك منافقین از پادگان اشرف كه سالهاست به عنوان ملجایی برای گروهك تروریستی نفاق تبدیل شده است،واكنشهای رسانه‌ای وابسته به سرویس های جاسوسی غربی و رسانه های فارسی زبان امریكا در ژست حامیان و مدعیان حقوق بشر كه ناشی از ترس آنها از اقدام قاطعانه ارتش عراق بود جای تامل داشت.

آنها كه از روحیات حاكم بر افكار منافقین خبر دارند، می‌دانند بهترین مكان برای مزدوران دست پرورده خود منطقه ای است دور افتاده در شمال بغداد و از آن می‌ترسند كه با بیرون رانده شدن آنها از این مكان چه تبعاتی را می‌تواند گریبانگیر آنها كند.آنها خوب می‌دانند كه افراد این گروهك جایگاهی در كشورهای منطقه ندارند و یكی از این موارد پناهنده شدن زالوهای جنایتكاری چون منافقین دركشورهای غربی می‌تواند باشد و خطراتی كه از جانب ایشان این كشورها را تهدید میكند.

برخی از این واكنش‌ها كه غالبا از سوی رسانه های فارسی زبان منتشر شد به شرح زیر است:
-اتحادیه اروپا حمله نیروهای نوری مالكی به اشرف را محكوم و اعلام كرد از این‌كه از زور علیه ساكنان اشرف استفاده شده عمیقاً ناراحت است. اتحادیه اروپا روز شنبه از دولت عراق خواست تا به بازرسان بین‌المللی اجازه ورود به كمپ اشرف را بدهد. كاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی بیانیه‌یی گفت: اتحادیه اروپا مستمرا از دولت عراق خواسته است تا از استفاده از خشونت خودداری كند و به حقوق‌بشر ساكنان اشرف احترام بگذارد.

-هیأت وكلای عراقی در دفاع از حقوق پناهندگان طی بیانیه‌یی كشتار پناهندگان غیرمسلح در اشرف را به‌شدت محكوم كرد و از ارگانهای بین‌المللی خواستار محاكمه عاملان و آمران این جنایت ضدانسانی شد.نیروهای عراقی با دعوت خبرنگاران به كمپ اشرف سعی می كنند كشتار پناهندگان را به بهانه های همیشگی توجیه كنند .

-خبرگزاری رویتر: فریاد ساكنان اشرف; قاتلان را محاكمه كنید

-رادیو اسرائیل: در قبال كشتارساكنان اشرف سكوت نمی‌كنیم

-تجمع حامیان مقاومت در برابر سفارت آمریكا در بروكسل در اعتراض به حمله به اشرف

-مریم رجوی بر اقدام فوری آمریكا و ملل متحد برای آزادی مجروحان به گروگان گرفته شده توسط دولت مالكی تأكید كرد و از شورای امنیت ملل متحد خواستار یك تحقیق جامع برای بررسی آدمكشی شقاوت بار مالكی، دیكتاتور عراق جدید، در اشرف شد

-اتحادیه اروپا خواستار اعزام بازرسان بین‌المللی به اردوگاه اشرف شد

-حقوق بشر برای همه بشر است حتی برای ساكنان كمپ اشرف!

-گویا نیوز(ارگان فارسی زبان سازمان سیا): نوع برخورد جریانهای مختلف طیف اپوزیسیون ایران به این جنایت - حمله به اشرف - معیاری است كه نشان می دهد ما در دفاع از حقوق بشر تا چه حد پیگیر هستیم و تا كجا از تنگ نظری ها و ملاحظات سیاسی و گروهی فاصله گرفته ایم!

-سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا روز جمعه در بیانیه ای نسبت به حمله نیروهای عراقی به ساكنان اردوگاه اشرف "عمیقا " ابراز نگرانی كرده است

-كمپین بین المللی حقوق بشر در ایران امروز گفت كه حملات مسلحانه توسط نیروهای عراقی به اردوگاه اشرف باید بلافاصله متوقف شود.

‌آن‌چه خواندید بخشی از واكنش‌های به اصطلاح بشردوستانه بلندگوهای تبلیغی استكبار است كه در مقابل جنایت های هولناك نظامیان ناتو در عراق،افغانستان،لیبی،پاكستان و همچنین كشتار زنان و كودكان بیگناه غزه زبان در كام گرفتند و از جنایت های اربابان خود سخن به میان نیاوردند.