بی اعتنایی و برخورد سرد با در خواست تعطیلی کلاس ها،شناخت دشمن و دوست،خنثی سازی تبلیغات منحرف،توجه داشتن به عدم سوء نیت بسیاری از فریب خوردگان دانشجو،عدم هراس اسلام از آزادی بیان و قلم،عدم کسب استقلال بدون تصفیه عناصر فاسد و سرسپردگان دشمن،ارشاد نوباوگان بی خبر و رهاندن آنان از دست صیادان،قیام شجاعانه در مقابل انحراف.
تشنج  در دانشگاه آگاهانه خیانت و ناآگاهانه جهالت است. (خیانت و جهالت)
اغتشاش در دانشگاه برای جلوگیری از تحصیل و غافل کردن ما از مقدرات مان است تا احتیاج ما در همه چیز به خارج باشد. (اغفال و تعطیلی تحصیل و وابسته سازی)
غیر قابل عفو و اغماض بودن اغتشاش در داخل یا خارج دانشگاه در زمان تهدید خارجی
عدم اداره دانشگاه به وسیله اخلال گران

موارد مذكور كد هایی هستند كه امام خمینی (ره) چندین سال قبل به دانشجویان انقلابی برای جلوگیری از سو استفاده جریانهای مختلف از دانشجویان دادند.

اما حال شاهد آن هستیم برخی جریانهای سیاسی داخل و خارج كه سالیان دراز قلب تپنده كشور را مورد هدف قرار دادند در سال جدید بعد از زوالی چند ماهه امروز برای شروع حركتی اغتشاشی، دانشجویان را نشانه رفته اند.

تعطیلی كلاسها و اعتصاب در روز 25 اردیبهشت بهانه ای است تا با ایجاد جو و فضا سازی مبدایی برای روزشمارهای اینده بالاخص در خرداد ماه باشد.

برخی مطالب تریبونهای ضد انقلاب كه مدتی است این روز را تبلیغ میكنند به شرح زیر است.

 

آقایان شورای هماهنگی سبز امید مگر نمیدانید دانشجویان موتور محرک جنبش سبز هستند چرا ازآنها در ۲۵ اردیبهشت حمایت نمی کنید

پیوستن بیش از ۳۰ دانشگاه کشور به فراخوان بهار اعتراضات دانشجویی ۲۵ اردیبهشت ماه

با تمام توان از اعتراضات سراسری دانشجویان ( بیست و پنج اردیبهشت ) میهنمان حمایت کنیم !

به یاد شهدای جنبش دانشجویی صانع ژاله و محمد مختاری ۲۵اردیبهشت را سبز کنیم

دانشجویان سبز دانشگاه امیرکبیر ؛ به پاس مقاومت های شرف جنبش دانشجویی مجید توکلی روز 25 اردیبهشت را سبز می کنیم این بار دیگر كتك نمیخوریم

 دو نامه از فرزاد کمانگر و فرهاد وکیلی - کاظم مصطفوی

 به یاد شرف جنبش دانشجویی مجید توکلی وهمرزمانش 25 اردیبهشت را سبز کنیم

 

رهبر معظم انقلاب نیز بارها دانشجویان را به افزایش بصیرت و اخلاق در دانشگاه ها رهنمون كرده اند بخشی از سخنان ایشان خطاب به دانشجویان به شرح زیر است:

وجود جنبش دانشجویی برای كشور ضروری است اما تشكل‌های دانشجویی حزب نیستند و به هیچ وجه برای رسیدن به قدرت به وجود نیامده‌اند؛ البته احزاب بدشان نمی‌آید كه از این مجموعه‌ها برای رسیدن به قدرت استفاده كنند، اما این روا نیست.

البته ممکن است افرادی یا بخش‌هایی از دانشجویان، گونه دیگری باشند، اما واقعیات تاریخ جنبش دانشجویی نشان می‌دهد که بدنه دانشجویی کشور ظلم‌ستیز و عاشق آرمانهای بزرگ، و بر اساس خصلت ذاتی خود، با کسانی که در فلسطین، عراق، افغانستان و هر نقطه دیگر دنیا در حق ملت‌ها جنایت می‌کنند، عمیقاً مخالف است.

این در حالی است كه برنامه ریزی و هماهنگی برای برگزاری چنین اعتصاب هایی از سوی رسانه هایی چون رادیو اسرائیل،شبكه های منافقین و ضد انقلابهای خارج نشین صورت میگیرد.