به گزارش سنی آنلاین سایت وابسته به حوزه مکی زاهدان، دو تن از مولوی‌های حوزه مکی برای انجام فریضه حج عازم سرزمین وحی بودند که توسط نیروهای امنیتی از خروج آنان ممانعت به عمل آمد و مولوی عبدالحمید نیز عدم سفر این دو عنصر وابسته به خود را ممانعت از سفر اهل سنت محترم کشور به حج تلقی نموده و در خطبه‌های نماز عید قربان مدعی شد که نظام از سفر معنوی اهل سنت کشور ممانعت به عمل می‌آورد!!!

قضاوت با مردم و نخبگان اهل سنت

     خوانندگان عزیز بنا بر اظهارات منابع آگاه مواردی در حاشیه این خبر مطرح است که قضاوت در این ارتباط به عهده‌ی مردم مسلمان اعم از شیعه و سنی ایران اسلامی و نخبگان عزیز اهل سنت کشور گذاشته می‌شود:

1ـ امسال از کشور عزیز ایران 42 کاروان از هموطنان اهل سنت به تعداد 6950 نفر عازم حج شده‌اند که 4 کاروان به تعداد 2370 نفر از استان سیستان و بلوچستان می‌باشند. در میان حجاج مذکور تعداد 100 نفر روحانی کاروان و 15 معینه نیز برای نظارت بر اعمال شرعی حجاج اهل سنت همراه کاروان‌ها حضور دارند.

ضمناً تعدادی دیگر از روحانیون برجسته اهل سنت کشور نیز در این مراسم حضور دارند تا با علماء و حجاج سایر کشورهای اسلامی در تعامل باشند.

2ـ دو مولوی ممنوع‌الخروج شده، تاکنون بارها به سفر حج رفته‌اند. و در قبال خوش‌خدمتی‌های مستمر به عوامل وابسته به رژیم آل سعود، بدون نوبت و خارج از ضوابط قانونی سازمان حج و زیارت، در سال جاری ویزای خود را به صورت مستقمی از سفارت عربستان در تهران دریافت کرده بودند و قرار بود به عنوان میهمان ویژه سفارت عربستان از طریق مسافرت به کشور قطر عازم کشور عربستان شوند.

3ـ جای بسی تأسف و سرافکندگی است که تعداد انگشت شماری از روحانیون اهل سنت وابسته به طیف حوزه‌ی مکی گوش به فرمان حاکمان وهابی کشور عربستان سعودی بوده که سال‌ها از رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جهان خوار که دشمنان قسم خورده‌ی اسلام هستند دفاع کرده و همواره حامی توطئه‌های آنان در منطقه بوده است.

4ـ مردم شریف، طلاب و مولوی‌های محترم اهل سنت زاهدان بیش از سایرین می‌دانند که داماد مولوی عبدالحمید نیز که از این سفر بازمانده است، نه تنها موضوع ایرانی الاصل بودن وی هنوز قطعی نگردیده و در دست بررسی توسط مراجع ذی‌ربط است، بلکه پرونده‌های متعدد نامبرده به دلیل اتهامات مختلف مالی و... در دستگاه قضایی مفتوح می‌باشد.

    بنا بر این مولوی عبدالحمید و طیف وابسته به وی از سر دلسوزی و احساس مسئولیت اقدام به بیان مطالب مسئله‌ساز و فتنه‌انگیز نمی‌کنند، بلکه آنان قصد دارند با سیاست فرار به جلو، خود را در برابر انبوه سوالات مردم و اتهاماتی که متوجه آنان است، مبری نمایند.